Kancelaria notarialna – notariusz Wrocław

wroclawKancelaria notarialna zajmuje się sprawami majątkowymi oraz prawnymi. Notariusz we Wrocławiu pomoże w sporządzeniu umów oraz doradzi w prawie spółek lub prawie spadkowym. Wykwalifikowani specjaliści w prawie cywilnym pomogą m.in. w sprzedaży nieruchomości, podziale nieruchomości, czy scaleniu nieruchomości po jej podziale. Do biura mogą zgłaszać się również osoby chcące ustanowić podział majątku w małżeństwie lub dokonać rozdzielności majątkowej przed zawarciem małżeństwa.

Notariusz pomaga również przy zrzeczeniu się spadku albo wykonaniu testamentu. Warto udać się do niego, kiedy chcemy spisać testament by był prawomocny. Mecenas pomoże również zrzec się spadku oraz wykonać pełnomocnictwo do udziału w sprawie spadkowej.

Wrocław Krzyki

Notariusz we Wrocławskiej dzielnicy Krzyki pomaga w sprawach spadkowych, przy rozdzielności majątkowej oraz sporządza akty notarialne. Świadczy usługi najwyższym poziomie. Kancelaria znajduje się przy ul. Ślężej. Budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość umówienia się w biurze notariusza: Wrocław Krzyki w godzinach późniejszych, niż godzina zamknięcia lub w sobotę i inne dni. Kancelaria dba w ten sposób o osoby, które w tygodniu pracują, a muszą załatwić ważne sprawy. Kancelaria udziela informacji na temat niezbędnych dokumentów potrzebnych do wykonania czynności prawnych.

Psie Pole

Notariusz z dzielnicy Psie Pole we Wrocławiu to profesjonalna kancelaria prawna dbająca o interesy klientów oraz pełną dyskrecję w wykonywaniu czynności prawnych. Dba o najwyższą jakość wykonywanych usług. Klienci notariusza Psie Pole są w pełni doinformowani w kwestiach wykonywanych usług prawnych. Wybierane są najlepsze rozwiązania dla zainteresowanych stron, a klienci mają pełne prawo do wyboru sposobu rozwiązania sprawy. Kancelaria pomaga w ustanowieniu rozdzielności majątkowej, ale również wyspecjalizowana jest w prawie spółek, czy w obrocie nieruchomości. Wykonuje również pełnoprawne kopie dokumentów oraz wystawia akty notarialne nieruchomości. Klienci mogą liczyć na wygodne i profesjonalne załatwienie swoich spraw. Kancelaria posiada własny parking dla klientów oraz dostęp do Internetu. Możliwa jest płatność kartą.

Fabryczna

Notariusz z dzielnicy Fabryczna pomoże w sprawach majątkowych oraz dotyczących własności, czy spadku. Przyjmuje na przechowanie papiery wartościowe, czy dokumenty, pomaga w spisywaniu protokołów, sporządzeniu oświadczeń majątkowych, sporządza odpisy dokumentów, podejmuje czynności w sprawach spadkowych, sporządza wpisy do ksiąg wieczystych, sporządza protesty weksli i czeków. Kancelaria notarialna Wrocław Fabryczna znajduje się przy głównej arterii Wrocławia w budynku PIXEL HOUSE. Klienci mogą załatwić swoje sprawy w nowoczesnym budynku, który dostosowany jest również dla osób niepełnosprawnych. Udzielane są tu również bezpłatne porady prawne. Kancelaria obsługuje również klientów w językach angielskim i francuskim.

Cennik usług notarialnych

Cennik usług notarialnychCennik usług notarialnych regulują przepisy rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 r. w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej. Każda kancelaria ma swój cennik, ale musi być on zgodny z przepisami.

Cennik wygląda następująco:

Jeśli wartość przedmiotu czynności notarialnej nie przekracza 3000, to opłata wynosi 100 zł. Jeśli wartość mieści się w przedziale 3000 do 10000, to do ceny doliczane jest 3% nadwyżki. W przedziale 10000 do 30000 zł cena to 310 zł 2% nadwyżki. W przedziale 30000 do 60000 cena wzrasta do 710 zł plus 1% nadwyżki. Jeśli wartość przedmiotu jest w przedziale 60000 do 1000000 zł, to za usługę zapłacimy 1010 zł plus 0,4% nadwyżki. Za usługę dotyczącą przedmiotu o wartości 1000000 do 2000000 zł zapłacimy już 4770 zł plus 0,2% nadwyżki. Jeśli chodzi o przedmioty o wartości wyższej niż 2000000 zł zapłacimy 6770 zł plus 0,25% nadwyżki, ale jeśli jesteśmy osobami zaliczonymi do I grupy podatkowej, to cena za usługę nie może być wyższa niż 10000 zł. Jeśli czynności będzie miała związek ze spadkiem lub darowizną oraz będzie dotyczyła przedmiotu o wartości powyżej 2000000 zł, to opłata nie może być większa niż 7500 zł. zanim jednak udacie się do kancelarii zachęcamy do zebrania informacji na temat tego co powinien zawierać akt notarialny by uniknąć błędów